Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Pulmonoloģija

Pneimonologs ir ārsts, kas specializējies elpošanas orgānu slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Biežākās slimības, kuras pneimonologs ārstē, ir dziļāko elpceļu infekcijas (bronhīti, pneimonijas), bronhiālā astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), tuberkuloze, retās plaušu slimības (sarkoidoze, fibrozējošs alveolīts u. c.), pleiras slimības (dažādas izcelsmes pleirīti).

Pneimonologi palīdz diagnosticēt plaušu vēzi, onkoloģisko slimību metastāzes plaušās, hematoloģiskās un reimatoloģiskās slimības ar plaušu bojājumu.

Pirmā vizīte pie pneimonologa parasti ilgst 20–30 minūtes. Pacientam vēlams paņemt līdzi iepriekšējo izmeklējumu rezultātus un sīki apdomāt savas sūdzības, piemēram, cik ilgi ir klepus vai vēl ir kādi citi simptomi (svīšana, nespēks utt.).

Pēc rūpīgas anamnēzes ievākšanas tiek veikta spirogrāfija ar bronhu paplašināšanu vai bez tās. Ja nepieciešams, ārsts nosūta uz papildanalīzēm, veikt plaušu rentgenu, krēpu izmeklējumus, t. sk. lai noteiktu tuberkulozes mikobaktērijas, vai uz citiem izmeklējumiem, piemēram, bronhoskopiju, bronhu provokācijas testu.

Kad jādodas pie pneimonologa:
  • Ja klepus ieilgst trīs nedēļas un ilgāk
  • Krēpās parādās asins piejaukums
  • Sūdzības par elpas trūkuma sajūtu fiziskas slodzes laikā
  • Strauji pieaug elpas trūkums jeb pēkšņa elpas trūkuma lēkme ar čīkstošu elpu
  • Sāpes krūškurvī. Īpaši, ja tām pievienojas citi simptomi: elpas trūkums, klepus utt
  • Ilgstoši ir paaugstināta temperatūra, krišanās svarā, svīšana

Izvēleties konsultācijas veidu

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!