Rīgas iela 20, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Otorinolaringoloģija LOR

Otorinolaringologs (LOR) ir ārsts, kas ārstē ausu, deguna un rīkles (kakla) slimības.

Konsultācija pie otorinolaringologa ietver sarunu starp pacientu un ārstu, fizikālo izmeklēšanu, kad tiek veikta deguna, mutes dobuma un rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu apskate, izmantojot speciālus LOR instrumentus. Nereti ārsts iztausta arī kakla un mutes pamatni.

Vizītes laikā, iespējams, tiks veikti specifiski izmeklējumi, kas ietver dzirdes, vestibulārās funkcijas, deguna elpošanas, balss un citas pārbaudes. Visbiežāk lietotās LOR specifiskās izmeklēšanas metodes ir timpanometrija, rinomanometrija, runas audiometrija, dzirdes sliekšņa audiometrija, bet ne vienīgās.

Ja nepieciešams, ārsts nosūtīs uz laboratorijas, attēlu diagnostiskajiem izmeklējumiem vai arī pie citas specialitātes ārsta papildizmeklēšanai. Piemēram, nereti kakla sāpes saistītas ar kuņģa darbības traucējumiem vai ilgstošas iesnas var liecināt par alerģiju.

Trauksmes signāli, kad jādodas pie otorinolaringologa:
  • Uz sākotnēji mierīgi noritošas saaukstēšanās/iesnu vai auss slimības fona parādījušās sūdzības, kas liecina par veselības pasliktināšanos: paaugstināta temperatūra, pašsajūtas pasliktināšanās, spēcīgas galvassāpes, nepatika pret gaismu, slikta dūša un/vai reibonis – iespējams, sākušies nopietni sarežģījumi (meningīts u. c.)
  • Balss aizsmakums, kas nepāriet trīs četras nedēļas un ilgāk
  • Jebkurš pēkšņi attīstījies dzirdes pasliktinājums vai zudums
  • Asiņaini izdalījumi no elpceļiem
  • Ilgstoši noritošs auss iekaisums ar "spītīgu" gaitu, smakojošiem izdalījumiem no auss
  • Biežas angīnas, kam pievienojies sastrutojums ap mandelēm, locītavu, nieru vai sirds vārstuļu iekaisums. (Šajā gadījumā vajadzīga steidzama mandeļu operācija – tonsilektomija)

Izvēleties konsultācijas veidu

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!